קבלת שבת מוזיקליתקבלת שבת מוזיקלית 

למושבים ואירועים חברתיים רבי משתתפים קבלת שבת היא טקס דתי אך יש לה גם צד תרבותי וצד חברתי מגבש מאוד. אם אנחנו רוצים ליצור אירועים חברתיים מגבשים למושבים, ערים, שכונות או קבוצות רבות משתתפים אז הבחירה לערוך קבלת שבת משותפת היא בחירה מעולה.

אחלק חשוב מכל קבלת שבת איכותית זה המוזיקה המתנגנת בה. קבלת שבת מוזיקלית יכולה לאפשר לנו לרגש את כלל המשתתפים באירוע ולהפוך אותו לאירוע מגבש ומרגש מאוד לכל הדעות. אירוע מסוג זה יכול להתאים לכל קהילה של אנשים בעיר או בכפר שרוצה להיות מגובשת וקרובה יותר.

 
 קרדיט אודי אלפסי

https://www.youtube.com/watch?v=5vsIToU9L6U

 

קבלת שבת מוזיקלית – מה זה בעצם אומר?

קבלת שבת מוזיקלית היא למעשה טקס בו מקבלים את השבת לצד מזמורי שבת ושירה גם מצד הרכב מקצועי וגם מצד הקהל הלוקח בטקס חלק. קבלת שבת מסוג זה היא אירוע מאוד מרגש ועוצמתי מבחינה רוחנית וחברתית. אם אנחנו רוצים לחגוג את כניסת השבת באופן שיפאר את השבת ויחבר גם אנשים חילוניים שאין להם זיקה לדת או ילדים צעירים שלא מכירים את הדת לצדדים היותר יפים שלה אז הבחירה לערוך אירוע של קבלת שבת עם שירה ונגינה היא הבחירה הכי טובה שאנחנו יכולים לקבל.


קבלת שבת מוזיקלית – למי זה יכול להתאים?

קבלת שבת מוזיקלית יכולה להתאים גם לילדים צעירים, לאנשים צעירים, לבני נוער, למשפחות וגם לאנשים בני הגיל השלישי. הבחירה לקבל את השבת עם שירה ומוזיקה היא בחירה יפה מאוד והיא יכולה לסייע לנו להתחבר אל הטקס הדתי ממקום "חילוני יותר" שהוא גם רוחני וגם תרבותי. גם בקיבוצים החילוניים היו מקיימים אירועי שירה בציבור בקבלתם את השבת החיבור בין התרבות, המוזיקה והדת הוא חיבור טבעי מאוד ולכן כל קבלת שבת היא אירוע מהנה וייחודי שכיף להיות בו ולשמוע בו את הדי השירה והרוחניות. אם אנחנו לא יודעים לשיר בעצמנו ואנחנו בכל זאת רוצים שבקבלת השבת הקהילתית שלנו תהיה מוזיקה איכותית אנחנו תמיד יכולים לבחור להזמין הרכב מוזיקלי איכותי שמתמחה במזמורי שבת ופיוטים באופן מקצועי על מנת שהוא יהיה אחראי על המוזיקה באירוע שלנו.  
 קרדיט אורי כהן


2all Web Design