על הקשר בין גוגל וטיולי מסורת                                                            

קמפיין בגוגל לטיולי מסורת!

טיולי מסורת הם טיולים שממלאים אחר דרישות הלכתיות, שעומדים בכללי הצניעות, שמורכבים מתכנים שמעניינים אנשים שומרי מסורת ולא חושפים אותם לתכנים לא ראויים (מבחינתם).

בנוסף בטיולים אלה יש גם את ההיבט של הכשרות והם מאפשרים לינה או התארגנות קולינרית לשומרי כשרות.

טיולים לאנשים שומרי מסורת מציעים מסלולים מסוימים שיש בהם העשרה או מידע דתי רלבנטי לעולמם של אנשים אלה, ויש בהם כדי לעורר בהם התרגשות או געגוע לאתרים הסטורים ואחרים של העם היהודי בתפוצות.

יש כמה וכמה אתרים המציעים טיולים לשומרי מסורת ואין ספק כי ללא קמפיין פרסום בגוגל, הם לא יוכלו להגיע אל קהלי היעד שלהם.

 

על מה מקפידים בטיולי מסורת?

בעוד שבטיולים רגילים מסלולי הטיול מכוונים אל אתרים מעניינים, מוזיאוניים או הסטורים ללא הבדל של דת, הרי שאנשים ששומרים מסורת לא יוכלו לעשות חלק מהמסלולים האלה אם למשל יש בהם כניסה לכנסיות. דבר זה אסור בתכלית האיסור גם אם מדובר בטיול ולכן מסלולים של טיולים לשומרי מסורת יהיו נטולי כנסיות ושרידי כנסיות.

אין שום היתר ליהודים להיכנס לכנסיות לא מטעמי לימוד ולא מטעמי טיול. כניסה כזו היא בערך כמו עבירה של עבודה זרה כפי שהנוצרים עושים בכנסיות שלהם, וגם אם מדובר בפיקוח נפש יש לדון בזה ברצינות יתרה זה בדיוק מסוג העבירות של ייהרג ובל יעבור".

מותר כן לטייל בסמטאות עתיקות של עיר, ומן הסתם יהיו שם בוודאי גם כמה צלבים עתיקים אבל זה כמו שרואים כנסיות מבחוץ ואין מה לעשות נגד זה.

 

טיול לאבות אבותי- טיולי מסורת

אם ניקח לדוגמה מסלול של טיול לספרד, נראה כי יש הקפדה על אתרים הקשורים לאירועים או לתהפוכות גורל של העם היהודי.

נסיעה לספרד מחייבת ביקור בטולדואשר שימשה בתקופת תור הזהב כבירת יהדות ספרד ובו ישבו גם ר' משה אבן עזרא, רבי יהודה הלוי ועוד. יש שם גם רובע יהודי ובתי כנסת ואנשים שומרי מסורת מרותקים לאתרים מעין אלה.

ארמון אלהמברה בספרד הוא המקום בו חתמו המלכים הקתולים על צו גירוש יהודי ספרד ולכן בטיולי מסורת כמובן מאוד רלבנטי לבקר גם בו.

טיולי המסורת עוברים דרך תחנות הקשורות בקהילות היהודים שחיו בעבר במקומות הללו, בבתי כנסת או במקומות בהם אירעו טראומות, פורענויות ופרעות הקשורות בהיסטוריה של העם היהודי.

כמובן שאם מגיעים לסיבילייה אי אפשר בלי לשמוע על משפחות אבולעפיה, אברבנאל ואבודרהם שגרו ברובע היהודי וגם לבקר בקורדובה העיר של הרמב"ם וב"חודריה" הרובע היהודי שם נמצא פסלו של הרמב"ם.

לאנשים שומרי מסורת מאוד חשוב להגיע למקומות המספרים את סיפורו של עם ישראל וגם להיות נוכחים במקומות בהם התרחשו מאורעות חשובים לעם היהודי.

 

קמפיין בגוגל לציבור הדתי

טיולי מסורת הם נישה מאוד מסוימת אבל משויכים אליה מאות אלפי משפחות שרוצות לעשות טיול מסורתי כהלכתו.

לא מדובר רק על סינון אתרים ומקומות, אלא גם על היבט קולינרי המקפיד על כשרות וגלאט כשר. ביקור במזללות או במסעדות שיש להם אוכל כשר וגם הסתייעות ברכיבים שמהם אפשר לעשות כריכים כשרים. לכן כאשר עסק חושב על פנייה לחברת בניית אתרים להקמת אתר לציבור הדתי יש לשים לב מה לשים בתפריט...

כמובן שמטיילים שומרי מסורת ישמחו לבקר במקומות ולהיות נגישים לבית כנסת ויש אף מלונות שומרי כשרות שיש בתחומם בית כנסת והם מיועדים כמובן לציבור המטיילים שומרי המסורת.

 


 


 


 


2all - Web Design