מסלול טיול בתאילנד לשומרי מסורתהמסלול המומלץ לשומרי מסורת בתאילנד מתחיל בבנגקוק וכולל גם את היעדים השווים בצ'אנג מאי בצפון או באיי הדרום. רוצים לדעת מאיפה להתחיל? קבלו את כל הטיפים החשובים לקראת החופשה

לפי נתונים רשמיים של משרד התיירות בתאילנד, ישראל היא שיאנית התיירות במדינה עם מספר שיא של 161,502 כניסות ב-2016 ועלייה של 14.5% בהשוואה ל-2015. לשם השוואה, בסך הכל הגיעו לממלכה באותה שנה כ-32.5 מיליון תיירים והגידול הכללי בתיירות עמד על 9%. כמו כן, מאירופה הגיעו 6.2 מיליון תיירים ומהמזרח התיכון כ-750 אלף – כאשר כמעט 20% מהם הוא כאמור מישראל.

הסיבה המפתיעה לעלייה בתיירות לתאילנד לא קשורה בהכרח לצעירים אחרי צבא או לזוגות בירח דבש, אלא לקהל היעד הדתי והמסורתי. נכון להיום, תאילנד היא אחת המדינות שהכי קל לבלות בהן עם הילדים תוך שמירה על אורח חיים דתי. למעשה, מסלול טיול בתאילנד לשומרי מסורת כמעט זהה למסלול הרגיל ולכן כדאי להכיר אותו.המלצות לימים הראשונים בבנגקוק

הדרך המומלצת לתכנן טיול במזרח לשומרי מסורת היא להזמין טיסות לתאילנד באמצע השבוע: כך אפשר לנחות בקלות בעיר הבירה בנגקוק, לצאת לסיור ראשוני בעיר ולהקדיש ימים מלאים לשוק הפרחים הססגוני, לשדרות המוארות ולקניות ברחוב קאוסאן המפורסם.

את סוף השבוע בתאילנד מתחילים מוקדם. המסלול ליום שישי בבוקר כולל את אתריה החשובים של הממלכה, את מקדש ואט טרימיט עם פסל הבודהה המוזהב, את מקדש בודהה השוכב ואת ארמון המלך המפואר. בצהריים כדאי להספיק לצאת לשיט על נהר הצ'ופאיה ובתעלות העיר הישנה ובהמשך להגיע 2-3 שעות לפני שבת להתארגנות וסידורים במלון.

כך נראית שבת המלכה בממלכה

משפחות שומרות מסורת שמתכננות טיול ארוך צריכות להתייחס בנפרד לימי החול ולשבת. בעוד בימי החול כמעט אין מגבלות מיוחדות וגם מבחינה קולינרית תמיד יש פתרונות במסעדות מקומיות של ישראלים, בימי שישי ושבת הדגש הוא על סיור רגלי. סיור כזה מאפשר מצד אחד ליהנות ממה שיש לתאילנד להציע, אך מצד שני גם לא מתנגש עם אורח החיים של קהל דתי.

כל עוד נשארים בבנגקוק, אחרי התפילה והקידוש אפשר לצאת לארוחת שבת חגיגית בבית חב"ד. כל מה שצריך לעשות הוא לתאם מראש את ארוחת השבת מול נציגי בית חב"ד המקומיים, באמצעות יצירת קשר באינטרנט או אחרי הנחיתה. בהמשך ניתן לצאת לסיור באזור, לראות את פינת הסגידה אראוון בלב העיר ולעצור להתרעננות באחת משכיות החמדה שאליהן אפשר להגיע רק ברגל. 

מנגד, את השבת באחד האיים בדרום הממלכה תוכלו לעבור על בסיס מנוחת בטן-גב בחוף, בעוד באזור הצפון תרצו להגיע לצ'אנג מאי ולסייר רגלית בשווקי העיר. בנוסף, במוצאי שבת בצ'אנג מאי כדאי לצאת למופע "קנטוק" מסורתי ולהתחיל את השבוע הבא ברגל ימין.

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

בניית אתרים - טואול