ביטוח נסיעות לחו"ל – לא סומכים על המזל


אם היינו צריכים לחלק את העולם לפי קבוצות שונות של אנשים, אחת החלוקות שהיינו יכולים לעשות זה על פי אנשים שעובדים באופן מתוכנן, יש שיאמרו מרובע, אל מול אנשים שסומכים על המזל ולא עושים את הדברים לפי הספר.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך זה עולם הביטוחים. מצד אחד, יש ביטוחים שאנחנו חייבים לעשות כי המדינה מחייבת אותנו, מתוך כוונה שאנחנו לא נסמוך על המזל ומתוך כוונה גם שאנחנו לא נגרום לכך שאחרים יושפעו מהמזל, ומצד שני יש ביטוחים שאנחנו בוחרים אם לעשות או לא. מי שעושה אותם, פועל באופן מתכונן, מתוך הנחה שיכול לקרות דבר מסוים והוא רוצה להיות מוכן לזה. מי שלא עושה, כנראה סומך על המזל ומאמין שלו זה לא יקרה.

ביטוח נסיעות לחו"ל זו דוגמא קלאסית להבדלים בין שתי הקבוצות. מרבית האנשים כשהם נוסעים לחו"ל עושים ביטוח נסיעות. הם עושים את זה דרך חברות הביטוח או דרך חברות האשראי שעובדות עם חברות ביטוח על ביטוחים שכאלה. אותם נוסעים לא מוכנים להמר שלא יקרה להם כלום והם מעדיפים לעשות ביטוח.

לעומתם, יש מי שאיננו עושה ביטוח נסיעות לחו"ל אף על פי שמדובר בעלות נמוכה מאחר ומבחינתם זו הוצאה כספית נוספת ומיותרת. הם מאמינים שלא יקרה להם שום דבר רע, הם אנשים בריאים ואין שום סיבה שדווקא כשהם יגיעו לחו"ל, הם ירגישו פתאום רע אז הם יצטרכו את הביטוח.

מן הסתם, זו טעות לחשוב כך ובחלק הבא של המאמר אנחנו נסביר מדוע אסור להסתמך על המזל ויש לעשות
ביטוח נסיעות לחו"ל לפני כל נסיעה מתוכננת.
מדוע חייבים לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל

הסיבה העיקרית מדוע חייבים לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל היא שאיננו מכוסים בשום צורה שהיא כשאנחנו עוזבים את הארץ. בישראל, אנחנו מכוסים על ידי קופת חולים ועל ידי הביטוחים שיש לנו. אם קורה לנו משהו, אנחנו יכולים לקבל טיפול רפואי באופן מיידי ולא לשלם על כך.

בחו"ל זה לא המצב. אם חס וחלילה קורה לנו משהו, אנחנו נצטרך לשלם על הכל מבלי לקבל החזרים אם אין לנו ביטוח נסיעות. זה נכון לא רק לגבי מקרים של מחלה פתאומית או התקף לב חס וחלילה, מספיק שנעשה תאונת דרכים או כל תאונה אחרת, לא צפויה מן הסתם, ואנחנו נמצא את עצמנו בסיטואציה בה אנחנו נידרש לשלם עבור כל טיפול. עלינו לקחת בחשבון את ההשפעה על כך בעתיד, אם אנחנו נעבור תאונה שתשבית אותנו זמן רב, יהיה מאוד לנו קשה להתמודד עם ההוצאות הצפויות. אם יהיה לנו ביטוח נסיעות, לא נצטרך להתעסק עם השאלה הזאת.

צריך לזכור שביטוח נסיעות מכסה לא רק מצבים רפואיים אלא גם גניבות. אנחנו לא יכולים לקחת את הסיכון שיגנבו לנו את הרכוש שלנו ולא נקבל על כך החזר. ייתכן מאוד שהדבר יעלה לנו כסף רב וחבל להסתמך על המזל שזה לא יקרה לנו
2all - Web Design